Barvita gospa Jesen, oddelek Lučke Kokole in Polone Mikuž

Barvita gospa Jesen, oddelek Lučke Kokole in Polone Mikuž

V teh mesecih smo spoznali gospo Jesen, ki nam je pokazala svoje jesenske umetnine.
Raziskovali smo gozd in odkrivali njegove skrivnosti, spoznavali barve jeseni, praznovali smo Teden otroka, obiskala nas je knjižničarka Romana, veliko se igrali, predvsem pa se imeli lepo.
Gospa Jesen je že pospravila svoje barve v kovček in se odpravila v naslednje mesto.  V mestece na robu hriba pa medtem že prihaja najmlajša sestra, gospa Zima.
Oddelek vzgojiteljice Simone Trošt in Mateje Ivšek, JESENSKE DOGODIVŠČINE

Oddelek vzgojiteljice Simone Trošt in Mateje Ivšek, JESENSKE DOGODIVŠČINE

Jesen nam je prinesla veliko lepih barv in plodov, ki smo jih s pridom izkoristili. V naš namišljeni gozdiček smo povabili Zlatolasko in tri medvede, s katerimi smo zelo uživali. Prvi jesenski izlet, za program Mali sonček, nas je vodil do Europarka, kjer smo uživali ob vrtinčenju jesenskih listkov. Ob tednu otroka smo bili skladno z letošnjim sloganom, »Razigran, uživaj dan«, razigrani. Uživali smo ob plesu, preoblačenju v kostume, razgibavanju, igri,  igranju na inštrumente.  Veseli smo bili obiska knjižničarke Romane, ki nam je predstavila poučne zgodbice. Praznovali smo  rojstne dni, naših jesenskih slavljencev. Jesen nam je prinesla veliko lepega, kar smo izrazili pri ustvarjanju z barvami.
ODDELEK ANELE, PETRE IN  MARTINE

ODDELEK ANELE, PETRE IN MARTINE

OTROCI IZ RUMENE (10)  IGRALNICE?
JA TO SMO MI..
LJUBEČI, RAZIGRANI, ISKRENI IN NEŽNI.
VAK DAN V VRTEC RADI HODIMO, SE GIBAMO IN USTVARJAMO.
PA ZAPLEŠEMO ŠE KAKŠEN PLES IN VSE ZA IGRO JE NARED.
POZDRAVLJEN VRTEC! Oddelek vzgojiteljice Ajde Benko

POZDRAVLJEN VRTEC! Oddelek vzgojiteljice Ajde Benko

Kljub temu, da smo vsi še zelo majhni, smo svoj prihod v vrtec oznanili zelo glasno.
Pa nič zato! Naj otroci v vrtcu vedo, da so prišli novi prijatelji.
Čeprav tekom dopoldneva še priteče kakšna solzica, pa starši nikar ne skrbite. V vrtcu se imamo lepo, že pridno rišemo nasmeške na naš obraz, vendar vas vseeno malo pogrešamo.
 Začetek jeseni v skupini Petre Ritter in Jureta Šmida

Začetek jeseni v skupini Petre Ritter in Jureta Šmida

Poglejte, kaj vse se je dogajalo pri nas. Ob lepem in toplem vremenu smo se veliko sprehajali in opazovali, kako se spreminja narava. V vrtcu nas je obiskala tudi Botra jesen in nam povedala veliko zanimivega. S spretnimi prstki smo ustvarili različne izdelke, ki že krasijo naše prostore. Najraje pa poslušamo pravljice, prepevamo, ali pa si ogledamo kakšno krajšo predstavo.